Dinamiškose ir permainingose rungtynėse Birštone – sunki aikštelės šeimininkų pergalė

Kovo 13 d. Birštono „Milastos“ krepšininkai žaidė „Nostra.lt-RKL“ B diviziono rungtynes su Vilniaus VKM-NAPS komanda ir po dramatiškos kovos šventė pergalę (97:90). Reikia pripažinti, jog vienų čempionato lyderių žaidimas kartais atrodė nelabai užtikrintas. Jaunieji vilniečiai smarkiai kovojo, o jų spurtai pirmajame ir trečiajame kėliniuose net leido persverti rezultatą VKM-NAPS komandos naudai (21:22, 70:71). Aikštelės šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą antrajam ir ketvirtajame kėliniuose (56:43, 97:90). Antrajame kėlinyje „Milastos“ komanda buvo įgijusi 14 taškų (53:39), o ketvirtajame – 13 taškų (97:84) persvarą.

Pirmoje rungtynių pusėje Birštono komandai 22 taškus pelnė Laurynas Miknevičius, 13 taškų Ovidijaus Varanausko, 10 – Igno Bilinsko sąskaitose. Po didžiosios pertraukos Ovidijaus Varanausko ir Lauryno Miknevičiaus rezultatyvumas sumažėjo. Ovidijus pelnė 6, o Laurynas – 4 taškus. Bet užtat Ovidijus sėkmingai kamuoliais „maitino“ Igną Bilinską, kuris antroje rungtynių pusėje į varžovų krepšį įmetė net 16 taškų. Iš viso pagrindinis Birštono komandos įžaidėjas atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 27 naudingumo balus. Igno Bilinsko naudingumas 28 balai, Eivydo Aleksos – 25, o naudingiausiu „Milastos“ komandos ir rungtynių žaidėju tapo Laurynas Miknevičius (33 balai).

Ketvirtajame kėlinyje, kai Vilniaus jaunimas įgijo trijų taškų pranašumą (70:73), „iššovė“ Osvaldas Braždžionis. Jo tritaškis rezultatą išlygino (73:73). Po to Birštono komanda surengė spurtą (9:0) ir įgijo 9 taškų persvarą (82:73). O per likusį laiką kelią link pergalės (97:90) klojo Ignas Bilinskas, kurį visur aikštelėje surasdavo Ovidijus Varanauskas.
Aikštelės šeimininkai, nors ir pralaimėjo kovą po krepšiais (29/40), perėmė net 11 kamuolių, atliko beveik trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (32/12) ir mažiau klydo (6/16).

Naudingiausias „Milastos“ komandos ir visų rungtynių žaidėjas Laurynas Miknevičius po dramatiškos pergalės pasakė, jog komanda „bangavo“ ir vienu metu atsirado atsipalaidavimas, nes galvose jau „sukiojasi“ mačas su „Juventus-Užpaliai“. Pasak Lauryno, jis nesureikšmina jo rezultatyvumo mažėjimo antroje rungtynių pusėje. Tiesiog, anot jo, pirmoje rungtynių pusėje gaudavo daugiau kamuolių ir pasinaudodavo suteiktomis galimybėmis, o antroje pusėje iniciatyvos ėmėsi kiti komandos draugai.
VKM-NAPS gretose net 30 taškų (32 naudingumo balai) pelnė Daniel Lavrinovich, 24 – Kipras Redeckas (32 naudingumo balai), 21 – Titas Lavrinovič (24 naudingumo balai).