Po „amerikietiškų kalnelių“ krepšinio aikštelėje – laukiamas Birštono komandos triumfas

Balandžio 20 d. Birštono „Milastos“ komanda „Nostra.lt-RKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų finale po labai dinamiško ir pilno „amerikietiškų kalnelių“ žaidimo užkopė į B diviziono viršūnę ir nutiesė sau kelią į A divizioną. Aurimo Liuizos auklėtiniai rungtynių eigoje keletą kartų leido varžovams pajausti, jog jie gal turi šansų laimėti, bet lemiamais momentais paimdavo iniciatyvą į savo rankas ir pergalingai užbaigė savo žygį B divizione. Šimtai į Utenos areną atvykusių Birštono komandos sirgalių sukėlė tikrą euforiją ir kartu su komanda džiaugėsi „Milastos“ pasiekimu. Finaliniam susitikime Birštono komanda parodė, jog jos komandinė dvasia pajėgi išsikapstyti iš visų sunkių padėčių.

Ovidijų Varanauską sėkmingai pavadavo Dominykas Gružinskas, o jo mesti tritaškiai pasiekė tikslą (6 taškai).

Aurimas Liuiza gavo geriausio trenerio nominaciją, Birštono „Milasta“ – geriausios krepšinio organizacijos, o Ovidijus Varanauskas susižėrė net tris nominacijas, tarp jų ir finalo ketverto MVP. Ignas Pikas pasidovanojo krepšio lanko tinklelį.

Rungtynių eiga

Dvi minutes komandos išlaikė savo krepšius „sausais“ (0:0). Nors „Druskininkai“ pirmieji pelnė taškus (2:0), „Milastos“ atsakas buvo galingas (15:2). Likus iki pirmojo kėlinio pabaigos apie 4 min. Birštono krepšininkai įgijo 11 taškų pranašumą (15:4). Tiesa, varžovams nepatiko toks scenarijus, jie atsakė šuoliu 9:2 ir komandas skyrė tik 4 taškai (17:13). „Milasta“ neliko skolinga varžovams ir Mato Zutkio bei Ovidijaus Varanausko taikliais metimais padidino persvarą iki 8 taškų (23:15).

Antrojo kėlinio scenarijus nesikeitė. Du Dominyko Gružinsko tritaškiai ir Birštono komanda įgijo 11 taškų persvarą (32:21). Druskininkų krepšininkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (28:32). Du Dominyko Jurgelionio tolimi metimai ir „Milasta“ vėl turi dviženklį skirtumą (40:30).

Per paskutinę antrojo kėlinio minutę į „Druskininkų“ krepšį įkrito dar tritaškių ir po dviejų kėlinių Aurimo Liuizos auklėtiniai sukaupė 16 taškų persvarą (48:32).

Trečiojo kėlinio pradžia virto Birštono komandai tikru pragaru. Druskininkų krepšininkai laimėjo 5 minučių atkarpą 20:4 ir panaikino „Milastos“ persvarą (52:52). Maža to, druskininkiečiai taip įsismagino, kad, likus iki trečiojo kėlinio pabaigos apie 4 min., įgijo 4 taškų pranašumą (52:56). Atrodė, kad jie jau perėmė iniciatyvą, bet Birštono komandos krepšininkai pasakė „stop“ ir Mato Zutkio bei Eivydo Aleksos vedami perbraižė žaidimo scenarijų (62:59), o po trijų kėlinių pirmavo 6 taškais (71:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ovidijus Varanauskas padidino „Milastos“ pranašumą iki 11 taškų, o po Igno Bilinsko dvitaškio komandas skyrė 15 taškų (80:65). „Druskininkai“ dar bandė pakeisti žaidimo eigą ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (73:80). Bet tai buvo paskutinis Birštono komandos varžovų bandymas, nes daugiau jie šansų tiesiog neturėjo. „Milastos“ komanda ramiai užbaigė rungtynes, nugalėdama varžovus 11 taškų skirtumu (90:79). Paskutinės atakos ji jau nerengė.

Utenos arena užsipildė pergalingais „Milastos“ komandos ir jos sirgalių šūksniais.