Birštono „Milasta“ perkopė pusfinalio barjerą ir žengė į finalą

Balandžio 19 d. Utenoje Birštono „Milastos“ krepšininkai žaidė „Nostra.lt -RKL“ čempionato B diviziono atkrintamųjų varžybų pusfinalio rungtynes su Trakų „Trakai-Magnus“ komanda. Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynės virto tikra drama, kurios atomazga sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Birštono komanda, vedama Ovidijaus Varanausko (43 taškai), paskutinėmis rungtynių akimirkomis sugebėjo palaužti Trakų komandą ir įšokti į finalą (92:88).
Rungtynės buvo labai sunkios. Aurimo Liuzos auklėtiniai daug klydo, ne visi žaidėjai sugebėjo susitvarkyti su įtampa ir, galima teigti, iškrito iš žaidimo. Ovidijui Varanauskui solidžiai talkino Ignas Bilinskas, kuris pelnė 15 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Lemiamais momentais komandą patraukdavo Osvaldas Braždžionis (10). Pusfinalyje jau jautėsi Lauryno Miknevičiaus atsigavimas (8 taškai, 9 atkovoti kamuoliai). Aiškiai perdegė Eivydas Aleksa ir Dominykas Jurgelionis, bet reikia tikėtis, jog finale jų indėlis bus reikšmingas.

Finale Birštono „Milastos“ krepšininkai susikaus su Druskininkų komanda.

Utenoje komandą palaikė nemažas būrys sirgalių ir, aišku, jaunųjų krepšininkų palaikymo komanda.

Rungtynės prasidėjo Lauryno Miknevičiaus taškais (2:0). Tiesa, Trakų komanda neleido Birštono krepšininkams „pabėgti“ (6:6). Visgi, Ovidijaus Varanausko ir Osvaldo Braždžionio tritaškiai bei Ovidijaus dvitaškis su premija leido „Milastai“ įgyti 9 taškų persvarą (15:6). Trakų komanda paėmė minutės pertraukėlę ir tai davė naudos. Labai greitai iš birštoniečių persvaros liko tik 3 taškai (18:15). Tiesa, penki iš eilės Ovidijaus Varanausko taškai leido komandai vėl įgyti 8 taškų pranašumą (23:15). Po pirmojo kėlinio „Milasta“ turėjo 7 taškų persvarą (27:20).

Antrojo kėlinio pradžioje Aurimo Liuizos auklėtiniai įkrito į „duobę“ ir Trakų komanda labai greitai persvėrė rezultatą savo naudai (29:30). Birštoniečiai atsakė spurtu 6:0 ir įgijo 5 taškų pranašumą (35:30). Visgi, kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (38:38). Ir tada driokstelėjo Trakų komanda, įgydama 7 taškų persvarą (41:48). Birštono krepšininkai sugebėjo iki antrojo kėlinio pabaigos sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (46:48).

Po didžiosios pertraukos įtampa aikštelėje dar padidėjo. Trečiajame kėlinyje „Milastos“ komanda perėmė iniciatyvą ir kontroliavo rungtynių eigą. Deja, sukurti šiek tiek didesnio pranašumo nepavyko, bet penkių taškų persvara po trijų kėlinių vis dar buvo (67:62).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje Birštono komanda pradėjo tolti nuo varžovų ir likus iki rungtynių pabaigos apie 6,5 min. jau turėjo 11 taškų persvarą (80:69). Ir kai atrodė, jog Aurimo Liuizos auklėtiniai jau ramiai pergalingai užbaigs rungtynes, viskas apsivertė aukštyn kojom. Trakų komanda laimėjo keturių minučių atkarpą 17:3 ir išsiveržė į priekį (83:86). Ignas Bilinskas ir Ovidijus Varanauskas persvėrė rezultatą savo komandos naudai (88:86), bet varžovai išlygino rezultatą (88:88). Ovidijus Varanauskas pelnė dvitaškį (90:88). Trakų komanda paėmė minutės pertraukėlę, bet jų ataka nebuvo rezultatyvi, o Ovidijus Varanauskas buvo sustabdytas pražanga. „Milastos“ lyderis šaltakraujiškai sumetė abi baudas (92:88) ir užtikrino Birštono komandos pergalę bei kelialapį į finalą.